RENZULLI LEARNING

Tool-ul de învățare Renzulli Learning

Copiii și adolescenții din cadrul Romanian Gifted School beneficiază de utilizarea platformei Renzulli Learning caparte integrantă a programelor noastre educaționale.

Beneficiile Renzulli Learning

Tool-ul de învățare Renzulli Learning permite profesorilor să diferențieze cu ușurință instrucțiunile și încurajează motivația elevilor pentru a obține performanțe academice sporite. Îi ajută pe profesori să înțeleagă mai bine nevoile, motivațiile și punctele forte ale fiecărui copil, astfel încât să poată să se implice și să inspire mai eficient fiecare elev.

Puterea Renzulli Profiler introduce învățarea personalizată zilnică, bazată pe interese, în mâinile studențilorfără a vă sacrifica programa și standardele necesare. Renzulli Learning pregătește elevii solicitându-i să aplice, să aprofundeze și să-și extindă învățarea prin sarcini diferențiate care îmbunătățesc abilitățile de gândire critică și de rezolvare a problemelor. Sarcinile Renzulli Learning îi încurajează pe studenți să gândească out of the box și să aplice ceea ce au învățat în activități care se potrivesc stilului de învățare, stilului de exprimare și intereselor acestora.

Problem Based Learning (Învățarea bazată pe probleme) crește implicarea și interesul elevilor prin propriul mod de aprofundare. Această metodă le poate oferi studenților oportunități mai profunde de gândire și analiză critică, precum și de disciplină și de rezolvare a problemelor din lumea reală.

Moduri de a utiliza și de a beneficia de platforma Renzulli Learning

• Cei 3 E! Enjoyment, Engagement and Enthusiasm (Bucurie, implicare și entuziasm pentru învățare)
  • Profilul exact și ușor de înțeles al elevilor cu privire la interesele și stilurile de învățare
  • Serie personalizată de activități de îmbogățire, bazate pe rezultatele profilului pentru a-i provoca și implica pe elevi
  • Oportunități de implicare în cercetare și studiu independent
  • Excursii virtuale, online
  • Evaluarea și dezvoltarea creativității
  • Activități ce provoacă gândirea critică
  • Gandirea creativă si rezolvarea problemelor
  • Selecție personalizată de cărți și activități
  • Siguranță pentru elevii tineri care cercetează pe internet
  • Încredere de sine sporită: se vor simți independenți și responsabili alegându-și propriul mod de învățare
  • Număr mare de realizări
  • Accelerarea învățării limbii engleze
  • Profiluri de învățare cuprinzătoare ale intereselor fiecărui copil, stilurile de învățare și preferințele produselor
  • Baza de date online a resurselor care sunt adecvate pentru copii și care au fost evaluate de experți în educație, incluzând o mare varietate de activități de gândire creativă și rezolvare a problemelor
  • Motor specializat de căutare pentru a găsi site-uri deosebite care să vă îmbunătățească programa și instrucțiunile
  • Furnizarea digitală de instrucțiuni pentru îmbunătățirea tuturor studenților care folosesc sistemul
  • Timp economisit în crearea diferitelor lecții prin gruparea elevilor în echipe
  • Studii independente și proiecte pentru copii ce pot fi completate la școală și acasă
  • Profesorii înregistrați primesc un abonament gratuit la Renzulli Learning Home Edition pentru a fi folosit cu familiile lor
  • Învățare personalizată pentru toți elevii
  • Realizare mai mare prin implicarea studenților
  • Economii de timp pentru profesori
  • Soluție de diferențiere rentabilă
  • Generați cu ușurință rapoarte despre profilul elevilor pentru nivelul școlii
  • Oferiți-le părinților un acces ușor la activitatea copilului lor în RLS prin portalul părinților
  • Portofoliul se mută odată cu studenții de la an la an
  • Planul de succes personal acceptă cerințele unor state pentru un „Plan de succes al studenților”
  • Susțineți îmbogățirea la nivel școlar la diferite grupe și discipline
  • Copiii și profesorii se pot conecta cu alți copii și profesori de pe Glob

Pentru mai multe detalii despre Renzulli Learning click aici.

Romanian Gifted School este distribuitor unic al platformei Renzulli Learning pentru România, Europa Centrală și de Est.

Dacă sunteți interesați în calitate de utilizator individual sau ca instituție educațională (ONG, școală de stat, școală privată), contactați alina.sluser [@] giftedschool.ro.